Jedno z najczęściej fotografowanych miejsc w Irlandii Północnej. Z tak zwanym klimatem. Może nieco mrocznym, ale docenionym chociażby przez twórców Gry o Tron.

Dark Hedges – Mroczny Szpaler to po prostu odcinek drogi, po bokach której ponad 200 lat temu posadzono buki. Droga niegdyś prowadziła do Gracehill House (dawna posiadłość rodziny Stuartów), która dziś jest klubem golfowym.

Sprawdź na mapie:

Cała wyjątkowość, tej wyłączonej z ruchu drogowego ulicy, polega na tym, że porastające pobocze drzewa, przez tyle lat splotły swoje gałęzie ze sobą i całość obecnie wygląda nieco baśniowo. Szczególnie jak na drzewa padają promienie słoneczne, które się na nich przełamują.

Dark Hedges
Dark Hedges

Aby chronić rośliny i korzenie, po drodze mogą się obecnie poruszać tylko pojazdy uprzywilejowane. Jednak dla turystów stworzono nieopodal Bregagh Road darmowy parking, więc można tam bez obaw podjechać. Teraz miejsce to zyskało na większej popularności od kiedy pojawiło się w serialu Gra o Tron, jako Trakt Królewski. Jednak tłumów bym się nie spodziewała. Najbardziej interesujące fotki można zrobić przy zmieniającej się aurze pogodowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *